Křečkovská ulice ve Vyškově je uzavřená. Tranzitní doprava do Vyškova má směřovat přes Rostěnice, ale řidiči kamionů klidně jezdí po objížďce určené jen osobním autům.

Když řidič Miroslav Závodský projížděl Hanáckou ulicí ve Vyškově, jen o vlásek prý zabránil dopravní nehodě. Málem se srazil s nákladním autem, které jelo ulicí V Brňanech směrem od centra města a odbočovalo doleva.

„Za zatáčkou do ulice V Brňanech stálo auto. Chtěl jsem odbočit z Hanácké a proti mně se vyřítil kamion. Musel jsem dupnout na brzdu, abychom do sebe nenarazili. V očích jsem měl smrt. Přitom podle dopravní značky tudy mají kamiony zakázané projíždět,“ popsal nepříjemný zážitek Závodský.

Že řidiči náklaďáků porušují zákaz vjezdu, potvrzují taky místní. „Sledoval jsem situaci z okna. Naší ulicí projížděl jeden kamion za druhým. Určitě mají víc než deset tun. Řidiči nedodržují pravidla a navíc devastují silnici,“ rozčiloval se jeden z obyvatel Hanácké ulice, který si nepřál zveřejnit jméno. Redakce Vyškovského Deníku ho však zná.

Dopravní značka, která by měla řidiče těžkých náklaďáků odradit od průjezdu ulicí V Brňanech a taky Hanáckou, pro ně není žádným strašákem. Než aby ztráceli čas patnáctikilometrovou objížďkou kvůli uzavírce v Křečkovské ulici, zkracují si cestu a raději riskují placení pokuty. Přestože si toho všimlo už mnoho lidí, vyškovští policisté takové zkušenosti nemají.

„Kolegové tam zajíždí, ale zatím nezaznamenali žádné porušení pravidel. Pokud ale obyvatelé něco takového uvidí, není nic jednoduššího, než si zapsat poznávací značku nákladního auta. A samozřejmě nám to ohlásit,“ uvedl vyškovský policejní mluvčí Alois Gryc.

Na rozdíl od státních policistů strážníci o problému moc dobře ví. „Nákladní auta tím místem jezdí, i když to mají zakázané. Proto tam naše hlídky jezdí na kontroly. V tomto týdnu jsme pokutovali čtyři motoristy. Nejvíc zaplatili osm set korun,“ potvrdil velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Zároveň si ovšem myslí, že si řidiči na omezení zvyknou a přestanou porušovat pravidla.