Že je nebezpečná i situace, kdy řidič na Kozinu vjíždí, potvrzuje motorista Václav Hluboček. „Nevidím přes keře nahoru za zatáčku. Je tak pokaždé s otazníkem, jestli se přede mnou najednou někdo v protisměru objeví nebo ne. Myslím, že by ničemu nevadilo, kdyby v místě ostrůvek nebyl, auta by se tak sobě mohla lépe vyhnout. Navíc směrem z kopce doleva téměř nikdo neodbočuje, k tomu lidé využívají druhý, vedlejší sjezd," zmínil Hluboček.

Místostarosta Vyškova Břetislav Usnul si místo několikrát projel. „Nahoru i dolů. Ostrůvek je skutečně příliš velký. A vlastně i nadbytečný, pokud auta neodbočují z Koziny směrem doleva na Vyškov. Pak nemá skoro žádný význam. Samotnému se mi stalo, že jsem do zatáčky ve směru od Rychtářova neviděl a do protisměru mi vyjelo auto, kterého jsem si všiml až na poslední chvíli," uznal připomínky řidičů.

Podle něj je nepříjemná i situace, kdyby chtěl z kopce odbočit doleva do města. „Nevidím, jestli někdo jede. Celá křižovatka je řešená špatně, pro řidiče je nebezpečná. Minimálně bych uvítal, kdyby se v místě usadilo dopravní zrcadlo, popřípadě byl zrušený celý ostrůvek. Určitě podám podnět," slíbil místostarosta.

I přes kritické hlasy šoférů policisté v posledních měsících v lokalitě žádný střet neevidují. „Za poslední dva roky se v místě žádná dopravní nehoda nestala, respektive nemáme ji hlášenou. Umístění zrcadla má v kompetenci správce silnice a schvaluje ho městský odbor dopravy. Od nás se k věci vyjadřuje dopravní inspektorát. Momentálně nedokážu říct, jestli bychom návrh podpořili nebo ne," prohlásila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová.

Přestože je umístění bezpečnostního prvku na sjezdu ze sídliště zatím ve hvězdách, jinde už mají řidiči přehlednější výjezdy z křižovatky jisté. Nově bude umístěné zrcadlo třeba na výjezdu z ulice Na Sadě na Nosálovskou.

Někteří šoféři se podle místostarosty domnívali, že by stačilo pokosit jen okolní keře. „Nakonec však zjistili, že je v místě poměrně silný provoz, nachází se tam třeba autoservis. Zrcadlo by mělo být naproti výjezdu. Když je vyšší tráva, řidič si musí najet až moc do křižovatky, což ho ohrožuje. Zvlášť při větším provozu. S instalací počítáme v nejbližších měsících," informoval Usnul.

Na nebezpečný výjezd na Nosálovskou ulici získala radnice podnět od obyvatel města. „Jsem rád, když někdo přijde s podobnými návrhy. Časté argumenty, že se v místě ještě nic nestalo, mi vadí. Přece nemůžeme čekat, až se něco skutečně stane," zdůraznil místostarosta.

Přesto naznačil, že ne všude jsou bezpečnostní zrcadla potřebná. „Kontaktovala mě třeba paní ze sídliště Kapitána Jaroše, že se jí od domu špatně vyjíždí. Jenže provoz je v místě minimální, takže jsme její žádost zamítli," doplnil.