S neukáz­něnými řidiči, kteří nerespektují zákaz parkování na autobusové zastávce se dnes a denně potýkají řidiči autobusů

Například v Dukelské ulici u nákupního střediska po pravé straně do kopce u paneláku začíná být z autobusové zastávky parkoviště. A to i přesto, že je řádně vyznačená autobusová zastávka a navíc ještě zákaz stání. „Autobus musí do zastávky zeširoka najíždět anebo dokonce zastavovat na silnici. Cestujícím, hlavně matkám s dětmi a starším lidem se špatně vystupuje,“ postěžoval si například Vyškovan Pavel Kovařík. Nejvíc ho štve, že řidiči často sedí v autě, ale přijíždějící autobus je vůbec nepřiměje k tomu, aby mu uhnuli z cesty. Domnívá se, že buď jde o lidi, kteří tam zaparkují kvůli nákupu v protějším obchodním domě, nebo o obyvatele panelového domu, kterým se nechce udělat pár kroků a zaparkovat auto jinde.

Nehezkého chování řidičů si všimli i další obyvatelé této lokality. „Často je tam vidím parkovat, a to i přes noc,“ uvedla například Martina Fabo.

Řidiči tak porušují hned několik pravidel. Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích nesmějí stát pět metrů od označníku zastávky. Na zbytek prostoru se vztahuje značka zákaz stání. Městská policie o potížistech ví. „Je to problémové místo. V letošním roce strážníci napočítali už osmatřicet přestupků. Vloni téměř osmdesát,“ vzkázal velitel městské policie Petr Sedláček prostřednictvím mluvčí radnice Dany Bednářové.

Provozovatel autobusové dopravy se s parkováním na zastávkách ve Vyškově potýká často. „V Dukelské ulici auta blokují městskou hromadnou dopravu. Krizová je také situace v Tyršově ulici naproti školy,“ potvrdil dispečer společnosti Vydos Bus Ivan Kaše.

Lidé z Dukelské ulice se ale brání. Jsou rozhořčení tím, že v Dukelské ulici je trvalý nedostatek parkovacích míst.

Radnice tento problém řeší. Avšak panelové domy jsou hned vedle frekventovaného průtahu a není možné zajistit jejich obyvatelům parkovací místa v jejich těsné blízkosti.

„Jednáme o tom, bohužel vyřešit možnost parkování na průtahu není jednoduché, rychlé ani levné. V mnoha ohledech to není ani nejšťastnější. V každém případě se tím zabýváme,“ slíbila Bednářová.

Dodala, že pokud obyvatelé potřebují například přistavit stěhovací vůz, nebo do blízkosti vchodu musejí přijet řemeslníci a podobně, můžou požádat odbor dopravy o zvláštní užívání místní komunikace, který jim může krátkodobé parkování povolit.