O víkendu si zašel s kamarády na pivo, probrali uplynulý týden a zapálili si cigarety. Naposled před rokem. Jan Mezera z Boskovic na Blanensku je jedním z těch, na které dopadl takzvaný protikuřácký zákon. „Přestal jsem kouřit a na pivo chodím dál,“ směje se muž.

I rok poté, co kuřáci v hospodách museli típnout poslední cigaretu, zůstávají názory na úplný zákaz kouření v hospodách rozdílné. Deníkem Rovnost oslovené osobnosti Jižní Moravy si z větší části myslí, že se zákon osvědčil. I tak by nadpoloviční většina souhlasila se zmírněním pravidel. Pro zrušení se vyslovilo osm procent dotázaných. Necelé třetině vadí hloučky kuřáků před restauracemi.

Někteří kdysi pravidelní návštěvníci hospod ale kvůli zákazu kouření svůj oblíbený podnik opustili. „Přestal jsem chodit na pivo do hospody, jen v létě půjdu na zahrádku, jinak na to kašlu. Dvacet let sem u piva kouřil a teď mám jít ven? Radši budu doma, kde mi nikdo kouření nezakazuje,“ zlobí se i po roce Mirek Kozák z Vyškova.

Zákaz kouření
∙ Kouření je od 31. května 2017 zakázané v restauracích, barech, kavárnách, čajovnách i diskotékách.
∙ V dubnu skupina senátorů neuspěla s ústavní stížností.
∙ Další návrh na zmírnění čeká na projednání ve Sněmovně

Štamgastů s podobným názorem je víc. „Už jich dost přišlo s tím, že si radši koupí pivo domů, kde si můžou v klidu zapálit,“ potvrzuje provozní bistra u vlakové zastávky v Blansku Martina Bavlnková.

Také další hospodští si stěžují na úbytek zákazníků a tržeb. „Noví zákazníci žádní nepřišli,“ tvrdí Marek Studnař, který zodpovídá za provoz dvou pivnic v Blansku.

Případné zmírnění protikuřáckého zákona by však nechtěl. Znamenalo by to postavit kuřárnu bez obsluhy, s odvětráváním a s odděleným vchodem. „Taková investice se nevrátí. Kromě toho, kam si půjdete zapálit? Ven, nebo do zakouřené místnosti? Já raději ven,“ kritizuje současný návrh poslanců Studnař.

Někteří provozovatelé restaurací už v minulosti za úpravy na kuřáckou a nekuřáckou část zaplatili nemalé částky. „Oddělení prostor a vzduchotechnika nás stálo přes půl milionu korun. K čemu to bylo, když se v restauraci nesmí kouřit vůbec? Většina lidí, co k nám přišla na pivo, byli kuřáci. Teď mají prostě smůlu a my máme menší tržby,“ sdělil provozní nádražní restaurace ve Vyškově Václav Volek.