Vsobotu šestadvacátého ledna vBučovicích vBistru udraka představil průřez svou více než třicetiletou tvorbou. Rozbalil hity jako Juliet, Zdroj, Voda nebo Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce.

Ve kterých kapelách jste hrával?

Nejprve vRegeneraci a poté vProgresu 2.Stím jsme natočili slavné album Třetí kniha džunglí, na které jsem se podílel iautorsky. Skladba snázvem Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce, se stala rockovou písní roku1982.

Rok nato jsem založil Futurum, se kterým jsme nahráli alba Ostrov země a Jedinečná šance. Vroce 1988jsem přijal nabídku Michala Pavlíčka a stal se členem skupiny Stromboli. Vydali jsme album ShutDown.

Kde jste působil po rozpadu kapely vroce 1990?

Podílel jsem se na mnoha hudebních projektech. Spolupracoval jsem sBárou Basikovou, Michalem Pavlíčkem, Ravenem, Marakanou, Pavlou Kapitánovou, Leonou Machálkovou. Rád vzpomínám ina spolupráci sLucií Bílou vOratoriu, kpoctě svatého Vojtěcha při návštěvě papeže Jana Pavla II. Ahlavně jsem skládal nové skladby. Natočil jsem dvě alba, a to Stín mý krve a Slunci Blíž. Účinkoval jsem vtitulní roli vmuzikálu Jesus Christ Superstar.

Co vás zaměstnává vsoučasnosti?

Hraju ve skupině T4 se Stanislavem Kubešem, Vladimírem Kulhánkem a Martinem Kopřivou. Hostuji vPavitramu nebo ve skupině David Dragoun Band, občas také vystupuji sProgresem. Přede dvěma lety jsme sMilošem Morávkem začali zase hrát vobnovené skupině Futurum. Zároveň chystám se skupinou Progres obnovení rockové opery Dialog svesmírem kjejímu třicátému výročí.

Kdy vyjde vaše nové cédečko?

Vydávám nejen cédéčko, ale iDVD se záznamem pražského koncertu kmým padesátinám. Hosty jsou Futurum, Progres, T4, His Angels, Dan Bárta, Roman Holý, Matěj Rupert a další. Vyjde najaře.

Co vás přivedlo do Bučovic?

Dobře tento kraj znám. Sice teď bydlím vČeském Krumlově, ale když jsem žil vBrně, jezdili jsme nedaleko Bučovic na chalupu vDobročkovicích. Do bistra UDraka mě přitáhnul Bob Frídl, který vBučovicíchbydlí.

Nejbližší koncerty Romana Dragouna

  • února 2008– Písek (Kostel Sv. Trojice)
  • února 2008– Vráž (Sanatorium)
  • února 2008– Kutná hora
  • února 2008– Kladno
  • února 2008– Jablonec n.N. T4
  • dubna 2008– Brno Bohunice