Ještě před několika dny byl Pavel Malovec z Tyršovy ulice v Ivanovicích odhodlaný zahájit hladovku na protest proti neustálým problémům s Romy, kteří podle něj hlučeli až dlouho do rána. Situace se ale zlepšila, takže ji zrušil.

„Poté, co redaktoři Vyškovského Deníku mluvili minulý pátek s vedením naší radnice, viděl jsem místostarostu, jak jde směrem k domu, kde bydlí Romové. Od té doby je klid,“ řekl Malovec.

Ten také řekl, že se mu rázem žije lépe. „Jako bych se podruhé narodil. Mohu klidně spát, jíst i sledovat televizi a nic mě neruší. I mé zdravotní problémy se zlepšily,“ uvedl Malovec.

Pokud bude klid, hladovku nezahájí. Přesto chce, aby radnice jeho žádost projednala. „Vyčítají mi, že jsem neuvedl jména a svědky. To ale nejde. Jak chcete poznat, kdo v domě, kde bydlí desítky lidí, dělá hluk? A svědčit nikdo nechce, protože se lidé bojí,“ řekl Malovec.

Prohlásil také, že po dohodě s právníkem ani nechce jména uvádět, protože by mohl někoho křivě obvinit, a dostat se tak do problémů.

Místostarosta města Vojtěch Baláš se chce celou věcí dále zabývat. „Už jsem s Romy mluvil minulý týden a slíbili mi, že už bude klid. A zatím je. Až se vrátím z dovolené, budeme pokračovat. Sejdu se s panem Malovcem a předsedou přestupkové komise,“ popsal své plány Baláš.

Přesto vidí problém v tom, že Malovec ve své stížnosti, kterou nedávno předal radnici, neuvedl jména lidí, kteří ruší okolí, a svědky. „Takhle se tím nemůžeme zabývat. Požádáme jej proto, aby údaje na žádosti doplnil,“ uvedl Baláš.

Oslovení Romové si ovšem nemysleli, že by byl hluk příliš silný. „Zvuk se spíš zesiluje, jak se odráží od okolních budov,“ tvrdil třeba Milan Danko. Přiznal ale, že ví o tom, že lidi v okolí noční zábava obtěžuje. Prý se to bude snažit změnit. „Chápu, že v okolí bydlí také několik důchodců a těm to vadí,“ dodal.