Noční můra invalidního důchodce Pavla Malovce nepřestává. Příliš hluční romští sousedé mu prý nedají spát.

„Dělají hrozný randál. Například minulý týden ve středu od večera do hluboké noci. A ve čtvrtek se veselili od rána až do večera. Reproduktory dají do oken a pustí hudbu na plné pecky. Duní nám celý dům. Neustále se to opakuje,“ stěžuje si Malovec.

Sousedé se ale brání. „Ve čtvrtek jsem si pouštěl jenom kazeťák v kuchyni, která je do dvora. Těžko mohl něco slyšet,“ je přesvědčen Milan Danko a hrozí, že tentokrát zažaluje on Malovce.

„Už překračuje všechny meze. Je proti nám zaujatý. Poslal na nás všechny možné kontroly včetně hygieny. Podle mě nás chce vyštvat,“ spekuluje Danko.

Přiznává, že občas v domě zkouší kapela. „Od té doby, co stížnost souseda řešila trestní komise, jsme nehráli. Kdyby nám město pronajalo třeba sokolovnu, nikoho bychom nerušili,“ navrhuje Danko.

Jenže městu sokolovna nepatří. „Musí jednat se starostou sokola. Město žádné vhodné prostory nemá,“ tvrdil ivanovický místostarosta Vojtěch Baláš.

I na Balášovu liknavost si Malovec stěžuje. „Ani na jednu stížnost mi radnice neodpověděla. Místostarostovi posílám esemesky a ten nereaguje,“ rozhořčuje se Malovec.

Místostarosta Vojtěch Baláž se k problému už vyjadřovat nechtěl. Pouze unaveně povzdychl: „Kdybyste denně dostali dvanáct zpráv na mobil, reagovali byste?“ ptá se místostarosta.

Přesto by se radnice problému vyhýbat neměla. Nabádá ji k tomu dokonce i policie, která k případu opakovaně vyjížděla. „Naposledy tam byla hlídka koncem srpna. Prý slavili narozeniny a sešel se velký počet lidí. Většinou dostanou napomenutí a ztiší se. Řešení by ale mělo být spíše věcí městského úřadu,“ řekl tiskový mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.


Související články:

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/romove_hluk20070830.html

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/romove_hluk20070809.html

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/romove_hluk20070726.html

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/romove_hluk20070717.html