Ti se totiž rozhodli, že pomohou Pavlu Malovcovi zklidnit hlučné sousedy. Mezi Romy teď vládne strach.

„Odvezl jsem část dětí do bezpečí. Ve čtvrtek v noci nás navštívili skini a řekli nám, že chtějí vyřešit naše soužití s Malovcem. Jeden z nich se představil jako právník. Časem jsem pochopil, že to není pravda,“ uvedl spolumajitel romského domu Milan Danko.

Ten prý také požádal o pomoc právníka, aby jim pomohl v napjaté situaci „Volali jsme i policii, že do Ivanovic na Hané přijeli členové Národní strany. Čekali jsme dlouho, než muži zákona dorazili,“ postěžoval si Danko.

Policie však pochybení odmítá. „Pokud nám zavolá a hlídka na místě nic nevidí, není důvod se u Romů zastavovat. Ke všemu zkušenost s Národní stranou z jiných míst v republice nás vede k tomu, abychom sledovali přítomnost jejích členů, ať jsou kdekoli. Zatím jsme ovšem žádné problémy ze strany této organizace nezaznamenali,“ uvedl mluvčí policie Alois Gryc.

Pavel Malovec si na rozdíl od svých romských sousedů přítomnost Národní strany pochvaluje. „Situace se zlepšila a konečně se mohu vyspat. Je to především kvůli tomu, že u mě teď vždy někdo z Národní strany hlídá,“ uvedl důchodce.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Malovec porušil slib. Znovu se vrátil k hladovce

Hladovkář odmítl řešení radnice

Potíže s Romy řesí hladovkou

Romové stále dělají hluk

Ivanovičtí Romové dostali první pokutu

Spor sousedů graduje

Obyvatelé napsali proti Romům petici

Romové opět berou lidem klidný spánek

Problémy s Romy najednou skončily

Romové sužují sousedy hlukem