„Koupaliště máme už čtyřicet let, z toho je ale už asi pět let mimo provoz. Celá akce bude spočívat ve výstavbě menší přírodní nádrže vedle bazénu, ve které nasadíme vodní rostliny čistící vodu. Ta se přefiltrovaná bude samospádem vracet zpět do bazénu, který bude sloužit ke koupání," vysvětlil starosta Letonic Jiří Skokan.

Obec se nechala inspirovat podobným projektem v Bohuslavicích na Kyjovsku. „Tam už přírodní čističku zprovoznili a velmi si ji chválí. K záměru budeme muset vyřídit spoustu povolení. Také nechat udělat rozbor vody a podobně, takže předpokládáme, že v letošním roce zpracujeme projekt a o dotaci bychom rádi zažádali v roce příštím," odhadl starosta.

Dalším dlouhodobým projektem vesnice je nově vznikající ulice Horany. „Zatím jsme do lokality přivedli zdroj vysokého napětí, následovat budou ostatní inženýrské sítě. V současné době oblast projekčně připravujeme na získání stavebního povolení. Společně s postavením silnice vyjde celá akce přibližně na dvacet milionů korun. V nově vzniklé ulici pak hodláme rozprodat obecní parcely, určené pro stavbu rodinných domů," popsal Skokan.

Podle jeho slov jde však zatím o plány, které jsou závislé na získání dotací.