„Byl jsem zvyklý, že v jiných městech fungují společné projekty, happeningy, akce pro veřejnost. Ale v Rousínově dosud nic podobného nebylo. Když jsem se po patnácti letech vrátil do rodiště, zjistil jsem, že je co nabízet, ale nikdo se k tomu nemá. Zašel jsem proto za bývalým učitelem Jiřím Škodákem a připravili festival na téma Harmonie,“ řekl Čermák.

Nejprve zahájila výstava ve staré radnici. Otevřená je v pondělí a ve středu od deseti do sedmnácti, v sobotu od devíti do jedenácti a v neděli od čtrnácti do sedmnácti hodin. Vystavují Pavel Zugar, Jiří Škodák, Michal Malý, Antoaneta Plisková, Karel Cyril Votýpka, Alena Lochmanová, Jan Nohel, Václav Hlaváč a Josef Čermák.

Sympozium odstartuje přednáškou v pátek v deset hodin v sále základní umělecké školy. Odpoledne od dvanácti do osmnácti hodin se bude konat plenér v exteriérech města, za deště v umělecké škole. V osmnáct hodin pak jsou návštěvníci zvaní do umělecké školy na Jam Session.
Následující den budou výtvarníci pracovat v plenéru. V sobotu se v kostele svaté Maří Magdalény bude o půl osmé ráno konat bohoslužba k setkání. V neděli dopoledne bude pokračovat plenér a od čtrnácti hodin se můžou návštěvníci podívat na výsledná výtvarná díla.

Festival zakončí v neděli 10. května koncertem souboru Danielis v kostele a derniérou výstavy.