„Kromě cyklostezky jsme postavili také chodník, který také spojuje Královopolské Vážany s Rousínovem. Naším cílem bylo především zvýšit bezpečnost a pohodlí lidí, kteří využívají jiný způsob dopravy, než je auto nebo autobus,“ uvedl starosta Rousínova František Havíř.

Nový chodník, který spojuje Královopolské Vážany s rousínovskou ulicí Československé armády, vede poblíž okresní silnice. „Chodník dlouhý přes půl kilometru postavila prostějovská stavební firma za necelé dva miliony korun. Státní fond dopravní infrastruktury nám na stavbu poskytl dotaci téměř osm set tisíc korun,“ poznamenal starosta.

Cyklostezka vznikla o několik metrů dál. „Na stezku pro chodce a pro cyklisty, která měří také přes půl kilometru, navazuje ještě přímo v Rousínově cyklostezka, která spojuje Polní ulici se základní školou. Náklady na tuto stavbu přesáhly dva miliony sedm set tisíc korun, ale stát nám opět poskytl více než milionovou dotaci. Dalším půl milionem přispěl také Jihomoravský kraj,“ dodal Havíř.

Do třetice se ve Vážanech dočkala opravy cesta u hřiště. „Spravili jsme úsek dlouhý čtyři sta deset metrů. Protože bylo součástí projektu také odvodnění a horská vpust, převýšily náklady milion korun. Třemi sty tisíci nám na akci opět přispěl kraj,“ podotkl Havíř.

Příští rok se chtějí v Rousínově zaměřit na lepší spojení s další městskou částí. Nová stezka má vést do Čechyně z Lípové ulice.