Pro Lukáška hlasovalo devět zastupitelů, pro Havíře šest. „Jak se říká, končit se má v nejlepším a já myslím, že v nejlepším opravdu končím. Rousínov je nejlépe hospodařícím městem v republice. Podařilo se nám vybudovat například vodohospodářskou infrastrukturu, sportoviště nebo dům chráněného bydlení. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě po uplynulých dvanáct let nesmírně podporovali a pomáhali mi," prohlásil Havíř. Stalo se tak ještě před samotným hlasováním, jehož výsledek s ohledem na předchozí dohody mezi stranami dosavadní starosta předpokládal.

Místostarostou se stal Zdeněk Šedý, dosud zastupitel za Věci Veřejné, který v posledních volbách uspěl se svým seskupením S rozumem pro veřejnost. Do rady města zvolilo zastupitelstvo Jiřího Kyjovského, Darka Kuklínka a Stanislava Píška.

Hlasování předcházela i delší debata na téma jeho formy. „Navrhujeme, aby se o postu starosty, místostarosty, členů rady a členů komisí hlasovalo veřejně a ne tajně, jak je to nyní ve volebním řádu," přednesl Lukášek.

I přes odpor opozice, která poukazovala na některé nedostatky tohoto návrhu, se Lukáškovu bloku podařilo veřejné hlasování prosadit.

VÍCE SE DOČTETE VE ČTVRTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU ROVNOST.