Zlepšení situace se očekává i v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí průtahu městem. „Chodníky se totiž budou dělat po obou jeho stranách. Pokud tedy letos silničáři průtah spraví, investujeme do doplňkových prací dva miliony korun," řekl starosta.

Ve městě je ale mnohem víc míst, která potřebují opravu. „Například v Kalouskově ulici nebo na některých místech ve Slavíkovicích. Konkrétně v Kalouskově ulici například není chodník vhodně umístěný ani vzhledem k silnici, ani k domovním vchodům. Když ho snížíme, poteče po něm stabilně dešťová voda, protože bude v jedné rovině se silnicí. Když ho naopak zvedneme, poteče voda lidem do vchodů," vysvětlil Havíř.

Nové chodníky v Rousínově vzniknou i v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí Sušilova náměstí, na kterém se nachází kostel, škola, radnice a další významné budovy. „Jeho postupnou přeměnu začneme z jižní strany, kde máme v plánu vytvořit pěší zónu s novým veřejným osvětlením. Její stavba naváže na pokládku vedení nízkého napětí, které je v současné době na fasádách domů, do země. Díky tomu bude náměstí lépe vypadat," zmínil už dříve starosta.