Kompostárnu chtějí postavit na konci Lípové ulice u větrolamu. „Problém však je, že by tak ležela v ochranném pásmu hřbitova. Jen málokteré město má tak vhodně umístěný hřbitov jako Rousínov. Nevidím důvod, proč by se měla kompostárna stavět přímo v ochranném pásmu, navíc to ohrozí bezpečnost chodců, kteří míří na hřbitov. Před branou hřbitova navíc chybí potřebná rozptylová plocha pro pozůstalé." uvedl zastupitel Zdeněk Šedý.

Ten by u hřbitova navrhoval spíš lesopark a točnu pro autobusy. „Jedná se o krásné zátiší a není vhodné, aby tam kompostárna stála. Stavební úřad však tomuto záměru může udělit výjimku. Město už dříve žádalo o dotaci k výstavbě kompostárny, ta ale nebyla schválená. Teď město za sto devadesát tisíc korun nechává projekt přepracovat. Kompostárna v něm bude navržená menší a o dotaci chtějí zažádat znovu," uvedl zastupitel.

Úspěšní s žádostí o dotaci na stavbu kompostárny nebyli ani v Habrovanech, kde si proto se zpracováním bioodpadu poradili po svém. „Rozhodli jsme se, že na náš traktor koupíme čelní nakladač a budeme si bioodpad zpracovávat sami. Vyhradili jsme na to místo vedle čističky. Odpad k nám lidé můžou ukládat dvakrát týdně," uvedl starosta Habrovan Radoslav Dvořáček.