A právě s tím se v Rousínově zrovna začalo. „Jde o první část plánované cesty, která je dlouhá asi tři sta metrů. Ta propojí cyklostezku, jež vede od nádraží, s tou, kterou se přijíždí z Čechyně. Projekt je nazvaný Komunikace Hrubý kus, protože tak se říká tamní lokalitě v polích," vysvětlil starosta města Jiří Lukášek.

S pracemi dělníci začali před několika dny a hotové mají být nejpozději do konce srpna. Tehdy už má být, křižovatka ve tvaru T, v níž se střetávají části cyklostezky a polní cesty, vyasfaltovaná směrem k Čechyni.

V budoucnu pak město chce nechat vyasfaltovat i zbývající část polní cesty vedoucí od závodu EDP do Slavíkovic. „Vznikne nám tak logický celek. Nová cesta nicméně nebude cyklostezkou, takže kromě kol poslouží také ostatní dopravě hlavně hlavně pro obslužnost okolních polí," poznamenal starosta.

Rousínovští zastupitelé už před časem debatovali o tom, zda kromě cesty, která městskou kasu přijde na jeden milion osm set tisíc korun, neinvestovat i do veřejného osvětlení. To by nicméně přišlo na 380 tisíc korun a většina zastupitelů byla pro peníze spíš ušetřit.

Paradoxně se navíc současná stavba na polní cestě zasloužila o další menší zkomplikování dopravy v samotném městě, v němž se právě rekonstruuje průtah. „Dosud si spousta lidí přes Hrubý kus zkracovala cestu. Když je ale teď uzavřený, musí jezdit přes centrum. Díky GPS místem dokonce jezdili třeba i řidiči kamionů ze zahraničí, kteří by jinak o zkratce neměli ani ponětí," podotkl Lukášek.