Dočasně tak budou lidé z Rousínova a přilehlých vesnic chodit vyřizovat poštovní záležitosti do náhradních prostor vedle policejní stanice.

Stěhování rousínovské pošty začne na začátku prosince, přesný termín závisí na přepojení telekomunikačních sítí. „S některými stavebními pracemi chceme začít už letos v prosinci. Protože však jde o úpravy většího rozsahu, očekáváme, že budou trvat zhruba tři měsíce. Provoz rousínovské pobočky mezitím přemístíme do náhradních prostor ve Skálově ulici do budovy vedle policie,“ uvedla mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Dočasný provoz v nových prostorech by se zákazníků rousínovské pošty neměl nijak dotknout. „V provizorních zachováme stejný rozsah poštovních služeb, to znamená jak listovních, tak i balíkových a peněžních. Jediné, co nebude fungovat, je bankomat, který zůstane vypnutý na původním místě,“ podotkl provozní ředitel regionu Jižní Morava České pošty Vladimír Procházka.

Jednou z výrazných úprav, na kterou po znovuotevření rousínovské pošty narazí zákazníci ještě před vstupem, bude nový bezbariérový vstup. Ten ocení zejména starší a zdravotně postižení lidé. „Pošta je jednopodlažní, takže uvnitř žádné výtahy nepotřebujeme. Vstup z ulice je ovšem přes schody, a proto jsme se rozhodli postavit bezbariérový přístup. Půjde o pevný nájezd. Kvůli jeho stavbě se také změní místo pro vstup lidí na poštu,“ poznamenala Selicharová.

Nově i bankomat

Nového vzhledu se dočkají také vnitřní prostory pošty. „Interiér pobočky zařídíme nově v jednotném stylu České pošty. Tak jako dosud budou v Rousínově fungovat služby v plném rozsahu včetně bankomatu, který znovu spustíme po skončení rekonstrukce. Zákazníky obsloužíme na třech přepážkách,“ upřesnil Procházka.

Stavební úpravy na rousínovské poště vítají také obyvatelé města. „Sice jsem vůbec nevěděla, že se má pošta rekonstruovat, ale rozhodně to bylo potřeba. Navíc je dobré, že pošta myslí i na postižené. Já sama zatím problém s pohybem nemám, ale vozíčkářům to určitě pomůže,“ řekla například Anna Vartová z Rousínova.

Pošta při rekonstrukci také zlepší pracovní prostředí. V plánované přístavbě vznikne nová výpravna a provozní sklad. „Zaměstnanci budou mít na zpracování zásilek víc místa. Taky zlepšíme jejich hygienické podmínky úpravou sociálního zázemí,“ dodal Procházka.

Náklady na úpravy rousínovské pošty překročí jeden milion korun. Podobné práce na jiných pobočkách na Vyškovsku zatím Česká pošta nechystá. „Rekonstrukce dalších pošt na Vyškovsku neplánujeme. V příštím roce ale zřejmě začneme stavět ve Vyškově přepravní depo, které zlepší naši logistickou síť,“ doplnil Procházka.

Do nových prostor ve Dvořákově ulici se před rokem přestěhovala i pošta ve Vyškově. Pošta musela hledat nové prostory nejen kvůli končící nájemní smlouvě, ale hlavně kvůli vysokému nájmu Vyškovská pobočka patří mezi trojici pošt nového typu na jižní Moravě. „Loni v listopadu jsme otevírali dvě pošty tohoto typu, a to v Brně a poblíž Uherského Hradiště. Vyškovská pak jednoznačně patří mezi ty nejmodernější v regionu,“ uvedla při otevření generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá.