A město nyní plánuje rekonstrukci a zajištění samotné kaple. „Kromě toho, že po estetické stránce nevypadá zrovna uspokojivě, je pouze nahozená hrubou maltou. Problém je i s jejím průčelím. To tvoří pouze obyčejná mříž zajištěná visacím zámkem. Rozhodli jsme se tedy vyčlenit nějaké peníze na opravu a lepší zajištění. Nejedná se o příliš velké stavební úpravy, jde hlavně právě o estetickou stránku věci," popsal plány starosta Rousínova Jiří Lukášek.

Město na zásah vyčlenilo částku v rozpočtu, ta však ještě není definitivní. „Může se stát, že se nakonec rozhodneme vyměnit i dveře a okna. Důvodem, proč tohle chystáme, je, že do kaple má přijít kopie právě restaurované sochy Panny Marie," vysvětlil starosta.

Kopie samozřejmě nebude mít ani zdaleka takovou hodnotu jako originál, ale vzhledem k tomu, že právě původní kus neznámý zloděj před několika lety z kaple ukradl, lepší zabezpečení je nutné i pro kopii. O elektrickém zabezpečení však vedení radnice neuvažuje.

Dřevěná socha Panny Marie po nalezení strávila několik let na rousínovské faře a poté na městském úřadě. Následně vedení Rousínova rozhodlo o jejím zrestaurování. Při něm se přišlo na to, že se jedná o unikátní dílo velké historické hodnoty, které může pocházet až ze sedmnáctého století.