Stavba nového zázemí je však otázka několika let. „Vybírali jsme mezi čtyřmi místy, kam by se mohla hasička přesunout. Patří mezi ně autobusové nádraží, budova policie, lokalita bývalé cihelny a areál integrované střední školy. Na základě posouzení projektanta a velitele jednotky sboru dobrovolných hasičů jsme nakonec vybrali jako nejvhodnější lokalitu autobusové nádraží," informoval starosta Rousínova František Havíř.

Důvodem, proč město hledá nové místo pro hasičskou zbrojnici, je podle starosty to, že dosavadní zázemí hasičů je roztroušené do několika prostor. „Konkrétně do tří. Současná zbrojnice s pohotovostními auty se nachází vedle městského úřadu, což samo o sobě není vhodné místo. Ke všemu cisterna je asi kilometr daleko a opět jinde se nachází budova s velitelskou kanceláří," popsal tři lokality starosta Havíř.

Vybráním možného místa však rada učinila teprve první krok. Než začnou novou zbrojnici stavět, bude to trvat podle Havíře možná pět i víc let. „Je třeba zařídit všechny potřebné náležitosti jako schválení v orgánech města, vypracování projektové dokumentace, hledání dotačního titulu, žádost o dotaci a podobně. Je ještě brzo na to říkat, kolik bude nové zázemí pro hasiče stát, ale předběžně se dá odhadnout, že to bude okolo dvanácti milionů korun," doplnil rousínovský starosta.

ADAM HRBÁČ