„Dlouhodobá strategie města je taková, že chceme mít v každé místní části jednu svou budovu. Nicméně mít ve Slavíkovicích dvě nemovitosti patřící městu je zbytečný přepych, který odčerpává peníze především kvůli provozním nákladům," konstatoval starosta Rousínova František Havíř.

Právě ve Slavíkovicích se totiž na podzim loňského roku podařilo otevřít knihovnu novou. „Tamní dvoupodlažní budovu školy jsme předělali už na konci roku 2011 do velmi reprezentativního stavu a následně jsme do ní přemístili knihovnu z hasičky. Tím se pro nás stává zbytečnou a rádi bychom se břemene zbavili," zmínil starosta. V budově sídlí i soukromá mateřská škola.

Opravená bývalá škola ale není jediný případ, kdy se město snaží dát své nemovitosti do pořádku. „Už několik let se budovy, které máme rozmístěné v okrajových částech města, snažíme dát do dobrého stavu," ujistil Havíř.

Například ve Vítovicích, kde město také vlastní hasičku, došlo k výrazným opravám. „V Královopolských Vážanech jsme zase bývalou školu přeměnili částečně pro bydlení a částečně pro potřeby pro veřejnost a také v Kroužku jsme zahájili práce na zrekultivování městské budovy, která je podřezaná a čeká ji výměna oken, dveří a nová fasáda," dodal Havíř.