V sobotu se vydají rodiny od desíti do čtrnácti hodin na hledání uneseného Smolíčka pacholíčka nebo půjdou po stopách Červené Karkulky. Zároveň při tom navštíví zajímavé kouty města. V osm večer zahájí divadelní část festivalu soubor D.A.V.A muzikálem Na pospas. „Divákům letos nabídneme ještě rozmanitější program pro všechny věkové kategorie,“ slíbil za pořadatele umělecký vedoucí souboru David Kříž, který je také autorem zmíněné hudební komedie.

Neděle bude ve znamení Mše svaté k 800. výročí města, ve čtrnáct hodin ji odslouží kněz Andrzej Wasowicz na letní scéně v parku za Záložnou. Návštěvníci se mohou těšit na dvě vernisáže výstav, od tří odpoledne v Malém sále Záložny a ve čtyři na Staré radnici. Program plný divadla a folklóru bude ale pokračovat dál. „Zúčastní se jak místní soubory, tak soubory pozvané. Nebudou chybět návštěvy známých osobností,“ lákal Kříž.

Právě on v neděli od devatenácti hodin vyzpovídá při Setkání pod lípou herečku Danu Morávkovou a klavíristu Petra Maláska. Pondělní program zahájí účastníci od sedmnáctí hodin nejprve setkáním nad historií města, kdy přednášku a rozpravu povede Aleš Flídr. Na to naváže od devatenácti netradiční představení Tahat Kačera. Přímo na baru restaurace Záložna si ho zájemci prohlédnou v podání Divadla 2-15 Brno. Výstup pokračuje za běžného provozu restaurace, diváci si objednají jídlo i v době představení.

Komáři na jihu Moravy a opatření proti nim, ilustrační foto.
Na Jihomoravany zaútočí mraky komárů. Jejich množírny mají lidé často pod okny

Na úterý se Rousínov změní na westernové Roussen New City a D.A.V.Acká mládež zahraje od sedmi večer westernovou komedii Jedna statečná. Následným hostem bude herečka Bára Štěpánová. „Příznivou zprávou pro diváky je rozhodnutí zástupců města, že se jako součást oslav uskuteční všechny akce festivalu bez vstupného. Rád bych divákům doporučil, že si mohou místo k sezení dopředu rezervovat na internetu. Stačí navštívit naše webové stránky www.rdffestival.cz,“ upozornil manažer festivalu Filip Kolmačka.

Ve středu se v reprezentačních prostorách staré radnice uskuteční od devatenácti hodin koncert Opera na radnici. Představí se absolventi a studenti konzervatoře a Komorní ženský pěvecký sbor Rousing. Na čtvrtek se pak při divadelním pikniku u mlýna utkají od čtyři odpoledne v turnaji herci souboru D.A.V.A s místním klubem seniorů. Večer v sedm pak vystoupí herečka Sandra Pogodová.

Festival vyvrcholí příští pátek koncertem na Sušilově náměstí, kdy v pět odpoledne vystoupí Janek Ledecký, od osmnácti hodin D.A.V.Aci, v sedm Petra Janů, a v osm večer pak skupina LIKE IT. Celý večer uzavře noc s dý džejem. Rousínovský divadelní a folklorní festival je jednou z vícero akcí, které se v průběhu celého roku ve městě k oslavě výročí uskuteční.

Pořadatelé mají před sebou teprve třetí ročník, první byl pouze jednodenní. „Navazuje a rozšiřuje osmnáctiletou divadelní tradici souboru D.A.V.A Rousínov, který je na Vyškovsku se svojí veřejnou činností v současnosti jedním z nejvýraznějších divadelních souborů,“ připomněl Kolmačka.