„Nechtěli jsme platit za drahé odborné specializované agentury, snažíme se žádosti o dotace sepisovat sami. Vytvořili jsme dvě nová místa. Tito zaměstnanci jsou odpovědní za podávání žádostí a hlavně za monitorování průběhu dotací,“ uvedl rousínovský starosta František Havíř. Tito zaměstnanci musí sledovat průběh řízeí, účtovat, dokladovat, podávat monitorovací zprávy. Jakákoliv chyba by totiž mohla způsobit, že by město o část dotace přišlo.

Letos se podařilo Rousínovu získat v dotacích devětadvacet a půl milionu korun. Největší stavbou je autobusové nádraží, který bude v provozu během několika týdnů. Zhruba tři miliony korun stála cyklostezka od kapličky svatého Floriána do Čechyně. Rousínovská radnice v tomto roce získala i další dvě dotace, ale rozhodla se je přesunout do příštího roku.

„Máme podepsanou smlouvu s ministerstvem výstavby Slovenské republiky. Díky společnému československého projektu budeme rekonstruovat židovskou čtvrť. Bude stát zhruba dvacet milionů,“ informoval Havíř. Další smlouvu město podepsalo s operačním programem životního prostředí. Dostane dva miliony korun na vybudování opěrné zdi v místní části Kroužek.