Obec podle ní už dříve přislíbila opravu společně s veřejným osvětlením. „Na ulici je sice několik rodinných domů včetně nové výstavby, ovšem žádná rekonstrukce se nekoná. Cesta je v havarijním stavu a výhledově se nic neděje,“ pokračovala.

Zástupci obce v reakci zdůraznili, že na řešení problému pamatují. „Opravu komunikace máme připravenou. Na žádost obyvatel nové lokality rodinných domků ale ještě řešíme posílení veřejného osvětlení, které bude umístěno v tělese komunikace. Jinak bychom již opravu uskutečnili,“ ujistila ve středu na dotaz Deníku starostka Ruprechtova Světlana Švarcová.

V roce 2008 byl vznesen k tehdejšímu vedení radnice dotaz na vysvětlení. „Tenkrát jsme ale byli poslední domek, tak se to neřešilo,“ doplnila žena, která v místě bydlí.

Velkým posun nastal od roku 2018 v souvislosti s novou výstavbou v lokalitě. Vzniklo šest nových trvale obydlených domů. Jen kousek cesty skončil přímo u nové výstavby přímo zastavěný. Také na potřeby nových obyvatel tak radnice dle prohlášení zareaguje.