Základna šroubované rozhledny bude trojúhelníková, její výška se vyšplhá k šestnácti metrům. „Dispozičně bude členěná na několik podlaží. Samotnou konstrukci vytvoří především železo a dřevo. Do okolí by měla zapadnout, pro návštěvníky bude pro krásný výhled určitě velkým lákadlem,“ popsal drnovický místostarosta Antonín Dvořák. Podle jeho slov stavba po zdlouhavém papírování letos konečně vznikne.

Zdaleka ne všichni občané ale rozhlednu vítají. „Podoba rozhledny neprošla v obci širší veřejnou diskusí, což je velká škoda. Ze strany těch několika lidí, kteří stavbu propagují, je k diskuzi malá vůle. Zbytečně se tak obchází názory občanů. Zdaleka ne všichni souhlasí s výstavbou betonového monstra za milióny korun, které naruší krajinný ráz a klid v tomto koutě přírody. Kopci by slušela spíše skromná dřevěná stavba. Prostavět zde milióny je holý nerozum. Z vrcholu kopce je dobrý rozhled už teď,“ myslel si třeba předseda drnovického občanského sdružení Drnka Pavel Klvač.

Rozpočet Drnovic v letošním roce plánovaná stavba nakonec nezatíží. Cena rozhledny se podle Dvořáka pohybuje kolem pěti milionů korun. Peníze ale nepůjdou z obecní kasy, úřad na ni dostal sponzorský dar od firmy EDP Komořany.

Nadmořská výška Chocholíku sahá k třem stům šestašedesáti metrům.