Pětadvaceti hlasy pro a žádnými proti odsouhlasili vyškovští zastupitelé v pondělí rozpočet platný pro letošní rok.

Ať už školství, doprava, kulturní památky nebo například sport, všechna odvětví by se v letošním roce měla dočkat řady zlepšení.

Výrazné úpravy by se v okresním městě měly dočkat chodníky. „V rozpočtu máme na dopravu vyhrazených čtyřicet milionů korun. Na opravu chodníků počítáme s osmi miliony. V předešlých letech to bylo jen pět milionů“, uvedl vyškovský starosta Petr Hájek.

Lepší vzhled by měly získat také tamní základní školy. Radnice pro ně zajistila sedm a půl milionu. „Peníze investujeme především na rekonstrukci budov. V Základních školách Purkyňova a Letní pole chceme uspořit energii. To spočívá hlavně v zabudování vhodných oken a zateplení budov,“ vyjmenoval starosta.

Ani na stav některých vyškovských sídlišť radnice nezapomněla. Regenerace za dvanáct a půl milionu by se měly dočkat například bytové domy na Palánku, v Dukelské ulici nebo na Smetanově nábřeží.

Proti připravenému rozpočtu neprotestovali ani členové opozičních stran. Jen nezávislou zastupitelku za KSČM Lenku Obořilovou například
zajímalo, zda je nutné zařadit do rozpočtu sto sedmdesát tisíc na externí poradenské služby při přípravě žádostí o dotace. „Ráda bych věděla, jestli nemáme žádného svého člověka, který by tomu rozuměl a dokázal projekty zpracovat,“ ptala se Obořilová.

Podle starosty Hájka je však nutné si uvědomit, že dotačních titulů jsou stovky, ale na vyškovském úřadu jenom jeden pracovník. „Jestliže chceme v žádostech uspět, musí být práce odvedená velmi kvalitně. Jsem si jistý, že odborná firma bude mít takový přínos,“ objasnil Hájek.