„Práce již začaly přeložkami sítí a bagrováním sjezdu od objektu zdravotnické záchranné služby. Změny zajistí bezkolizní výjezd sanitek. Počítáme i s novými výstražnými světly pro rychlý výjezd sanitek, s úpravou oplocení či zlepšením stávajícího připojení na silnici,“ informoval mluvčí Vyškova Michal Kočí.

Zástupci vyškovské radnice navíc sdělili, že výsledné náklady jsou překvapením. Celková částka je totiž výrazně nižší, než předpokládali. „Celkové náklady jsme očekávali vyšší, vysoutěžená cena je ale nakonec necelých 6,7 milionu korun,“ sdělil vyškovský místostarosta Roman Celý.

Kočí uvedl hodnotu původně předpokládané částky a zároveň podotknul, že spolupráce s krajem trvá. „Předpokládali jsme náklady ve výši přesahující deset milionů korun. Padesátiprocentní spoluúčast Jihomoravského kraje, který je zřizovatelem nemocnice, zůstává,“ dodal mluvčí.

Projekt vyřeší nedostatek míst k parkování

Právě kraj Vyškovu poskytl na rozšíření parkoviště samostatnou dotaci. „V případě vybudování nových parkovacích míst u nemocnice se jedná o investici Města Vyškov. To požádalo Jihomoravský kraj o podporu této akce a ten městu vyhověl individuální dotací ve výši přes 3,3 milionu korun,“ informoval za Krajský úřad Jihomoravského kraje Petr Holeček.

Větší kapacitu parkoviště u vyškovské nemocnice vítají i místní. „Velice ráda slyším, že tam přibudou další parkovací místa. Aut je bohužel stále víc, takže se ráno dá u nemocnice jen stěží zaparkovat. Bývá to často peklo, jsem ráda, že se to řeší,“ popsala například Jaroslava Dobešová.

Náhradu za uzavřený klub Pulp Fiction ohlásili provozovatelé v Dědicích. Na náměstí Svobody už po rekonstrukci připravují na otevření nový klub Space. Vizualizace:
Uzavřený Pulp Fiction nahradí v Dědicích nový klub Space. Otevře od prosince

První etapa rozšíření počítá se stáním pro šestadvacet osobních aut, z toho dvě místa budou určena pro invalidy. Projekt má tak definitivně vyřešit problém nedostatku prostoru pro parkování. „Přeplněná parkoviště u nemocnic trápí většinu měst, moc dobře víme, že pacienti v ranních a dopoledních hodinách, kdy funguje většina ambulancí, obtížně hledají volná místa,“ reagoval Celý.

Plocha pro rozšíření je navržená do zeleného pásu v nemocničním areálu. S dokončením město nadále počítá do začátku léta příštího roku. Radní chtějí parkoviště regulovat, aby nová místa nesloužila jako odstavná plocha pro pracující. Se zástupci nemocnice to budou řešit v příštím roce. Cílem podle jejich slov je, aby parkovací místa sloužily výhradně návštěvníkům nemocnice s poliklinikou.