To už absolvoval projekt rozšíření současné odpočívky na levé straně a práce tady mají přednost. Silničáři tu předběžně počítají s jejich zahájením příští rok a završením v roce 2025. Kapacita nově dosáhne na čtyřiašedesát stání pro osobní automobily, šestasedmdesát pro nákladní vozidla, sedm pro karavany a šest autobusových stání.

Kromě toho zůstane dvaadvacet stání pro osobní vozidla na čerpací stanici pohonných hmot. K dispozici je plocha pro výstavbu nové restaurace. V prostoru uprostřed parkoviště je navrženo dětské hřiště a odpočinková plocha s posezením a stromovou výsadbou. Celý prostor je doplněný chodníky.

Součástí stavby bude kompletní technická infrastruktura pro potřeby odpočívky. „Jedná se o systém dešťových kanalizací pro odvodnění ploch, splaškovou kanalizaci včetně jímky pro čerpání splašků tlakovou kanalizací a vodovodní přípojky pro zásobování pitnou vodou,“ doplnil Švehlík.

Nová odpočívka na druhé straně D1 pak bude samostatným projektem. Stavaři vybudují pod dálnicí na levou stranu propojení v podobě kanalizace a vodovodu.