Od minulého pátku ovšem přestala být strašákem všech kolemjdoucích. Vyškovští dobrovolní hasiči ji totiž na popud města zlikvidovali.

„Město nemohlo objekt odstranit, protože není jeho majetkem. Vlastník stavby je ve výkonu trestu, ale k její demolici vydal souhlas. Rozhodli jsme se tedy, že ji necháme zbourat, a to z důvodu veřejného ohrožení. Hrozilo totiž, že by se někomu mohlo něco stát,“ uvedl vyškovský starosta Petr Hájek.

Na to, že je stavba nebezpečná, upozorňovali obyvatelé okresního města už hodně dlouho. „Na budově se podepsalo jak působení počasí, tak i aktivita nezodpovědných jedinců, kteří postupným rozebíráním plechové střechy a dřevěných stěn zapříčinili její žalostný stav,“ uvedl nedávno například Vyškovan Alois Rittman.

Ten také podotkl, že ruina byla ostudou města. Denně ji totiž měli na očích nejen Vyškované, ale i cestující, již do města přijížděli vlakem.

Protože mu podle jeho slov neutěšený stav objektu nedal spát, jednal několikrát s vyškovským místostarostou Romanem Celým. Ten ovšem poukazoval na to, že město není majitelem stavby, a proto ji nemůže zbourat. Stržení budovy proto předcházelo množství správních kroků. Cesta k cíli, kterým byla likvidace ruiny, tak trvala několik let.

„Jednali jsme jak s Českými drahami a Drážním úřadem, tak i majitelem stavby. Ten nám dlouho neodpovídal na dopisy, nakonec však se stržením souhlasil,“ popsal vyškovský místostarosta.

Přestože České dráhy ještě nedávno vzkázaly přes svého mluvčího Radka Joklíka, že problém nemůžou nijak řešit, nakonec daly souhlas ke vstupu hasičů na svůj pozemek.

Místní, které ruina bývalého skladu děsila několik let, snahu města jen chválí. „Radnice udělala moc dobře, že nechala objekt strhnout. Vždyť tam přebývali bezdomovci. Jiní lidé si odtamtud zase odnesli všechno, na čem se dalo třeba jen trochu vydělat. Myslím, že tam i hořelo. Je v pořádku, že je stavba pryč,“ je přesvědčená například Eva Řehová z vyškovské ulice Svatopluka Čecha.