Velké opravy místních cest udělali Ruprechtovští už loni, letos tak budou spíš ladit detaily. „Loni jsme spravili páteřní silnici přes obec za dva a půl milionu korun. Letos tak máme v plánu už jen drobnější dodělávky,“ vysvětlila starostka Ruprechtova Světlana Švarcová.

Obec má hotovou také projektovou dokumentaci na část kanalizace. „Tady se rozhodujeme, jestli do ní investovat nebo ne. Definitní verdikt ovšem padne až ve chvíli, kdy zjistíme, jak jsme byli úspěšní s žádostí o dotaci,“ podotkla starostka.

Na dotaci závisí také dlouhodobě plánovaná stavba cyklostezky Ruprechtov – Podomí – Krásensko, na které se mají podílet všechny tři obce. „Bohužel, zatím se nám nepovedlo získat peníze, bez kterých se do stavby pustit nemůžeme. Ale rozhodně stavbu nepouštíme ze zřetele a letos určitě zažádáme o dotaci znovu, pokud se objeví vhodná nabídka,“ ujistila Švarcová.

Cyklostezka spojující tři obce má být dlouhá zhruba osm kilometrů, náklady na její stavbu se šplhají k devíti milionům korun. Obce žádaly o osmimilionovou dotaci, Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod však projekt neschválila kvůli nedosažení minimální stanovené bodové hranice.