Znepokojení vyjádřili zástupci slavkovské radnice. „Je to další ztráta kontaktu s veřejnou správou v našem městě. Podatelna tady doposud fungovala ještě pouze v pondělí a ve středu, fronty lidí kvůli dani z příjmu nebo nemovitosti ale dokazují, že obyvatelé u nás mají o osobní vyřizování stále zájem,“ komentovala mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Finanční úřad. Snímek je ilustrační.
Po České poště nastane rušení Finančních úřadů. Skončí ve Slavkově u Brna

Na finanční úřad míří Slavkované k pracovišti na Palackého náměstí. „Úředníci pracují v našich prostorách. Budeme doufat v možnost diskuze o zachování alespoň částečného fungování a že zveřejněním seznamu nebude utnutá debata,“ dodala Slámová.

Pracoviště ve Slavkově je jedním ze šesti na celé jižní Moravě, které čeká rušení. Na Vyškovsku platí to stejné ještě pro Bučovice. V celé republice bude rušených poboček celkem sedmasedmdesát. Aktivní pro region zůstane od července finanční úřad ve Vyškově, který je v provozu mimo víkendy denně.

Česká pošta plánuje zrušit pobočku na Purkyňově ulici ve Vyškově.
Ve Vyškově od července zruší pobočku České pošty na Purkyňově ulici

Zástupci ministerstva financí slibují výjezdy úředníků do obcí a měst v obdobích, kdy registrují nejvíce podaných daňových přiznání. Bude to v lednu, kdy mají lidé největší zájem o přiznání daně z nemovitosti a v březnu, kdy zase podávají nejvíce k dani z příjmů.

Podle generální ředitelky Finanční správy Simony Hornochové je smyslem opatření také zkvalitnění služeb. „Odborné zaměstnance ze zrušených pracovišť využijeme na posílení našich stěžejních činností. Zároveň dosáhneme úspory veřejných prostředků a v neposlední řadě budeme účelně posilovat roli elektronické komunikace,“ oznámila Hornochová.