„Kdo se umístí na první příčce, získá kromě poháru i nafukovací člun v hodnotě deseti tisíc korun. Zkrátka nepřijdou ani další účastníci, kteří skončí do desátého místa. Mezi odměnami je například bivak pro dvě osoby, pouzdro na rybářské pruty, ale i deštník s bočnicemi," lákal předseda vyškovské pobočky Moravského rybářského svazu Radoslav Kotík.

Ani ten, kdo se v nejlepší desítce neumístí, však domů neodejde s prázdnou. Každý z účastníků závodu si může ponechat jednu mírovou rybu. Bude jich dostatek. „V Kačenci je ryb hodně, ale ještě ho budeme zarybňovat. Dodáme dalších dvanáct metráků. Úlovky budou pestré, rybáři můžou z vody vytáhnout kapra, amura, lína, karase, candáta, štiku nebo sumce," vyjmenoval předseda.

Program je nachystaný i pro nejmenší. Součástí akce je i Zlatá udice, tedy závody pro děti na Malém Kačenci. Můžou se jich zúčastnit i ty, které nemají rybářský lístek. „Pruty a návnady jim zapůjčíme," doplnil Kotík s tím, že dospělí závodníci bez platné povolenky přijít nesmí.

Prezence závodníků začne v šest hodin ráno. Poprvé si nahodí pruty kolem sedmé hodiny.