Desítky let už rybáři nečistili vyškovský rybník Kačenec. Nyní, až získali dvacetimilionovou dotaci, připravují výlov ryb. „Dnes vylovíme Velký Kačenec. Netuším, nakolik se v něm ryby druhově proměnily. Předpokládám, že se tam kromě kaprů objeví štiky, candáti nebo líni. Už čtyřicet let totiž nebyl vypuštěný,“ lákal předseda místní organizace Moravského rybářského svazu Petr Uhlíř.

Lidé tedy uvidí kapry zmítající se v sítích i rybáře v gumových pláštích. Koupit vykrmeného šupináče si mohou lidé klidně přijít, nebudou ovšem z vyškovského rybníku. „Veškeré slovené ryby půjdou zpět do sportovního revíru. Počítáme ale s prodejem, jen to nebudou šupináči z Kačence,“ vysvětlil předseda. Výlov začíná už od osmé hodiny ranní.

Zatímco rybáři se budou za chladného počasí máčet ve vodě, outdoorová sekce Barvínku přichystala další ze svých akčních víkendů s názvem Skotačiny Yucatánské cenoty.

Nadšenci se totiž pro změnu uchýlí do chladných jeskyní v Moravském krasu, které jsou významnou lokalitou českých speleologů. Volných je ale pouze patnáct míst.

Nejen malí chlapci, ale i jejich tatínci a všichni milovníci autíček na ovládání si přijdou na své zítra ve Vyškově. Na dopravním hřišti se totiž koná poslední závod letošního šampionátu RC Rallye Brno.

Závody budou o to zajímavější, že si přihlášení jezdci vyzkouší jízdu na asfaltu za sychravého počasí. „Akce oficiálně začíná v devět hodin startem do první rychlostní zkoušky. Bohužel startovní listina je už plná, respektive registrace pro tento závod skončila ve středu večer. Proto se nikdo další už nahlásit nemůže,“ zmínil jeden z organizátorů Vlastimil Pospíšil.

Snad vyjde počasí

Přesto, že noví jezdci už se hlásit nemohou, fanoušci jsou vítaní. Podle organizátorů se totiž schyluje k velkému zápasu mezi dvěma finalisty. „Bojovat se bude o druhé místo v celkovém pořadí mezi Davidem Homolkou a Michalem Bouchnerem, ale i o celkové prvenství v týmech, kde má tým Monster stále dobrou šanci uspět a ve své první sezoně dosáhnout nejvyšší příčky. Co se týká fanoušků, samozřejmě je bereme, bude to otevřená akce pro veřejnost a s diváky se počítá. Jen aby vyšlo počasí,“ přál si Pospíšil.

Návštěvníci se mohou těšit na desítky milovníků aut, kteří předvedou své jezdecké umění. „Je to poslední závod sezony, na startu bude asi jednačtyřicet modelů a nakonec i dva ze Slovenska. Předpokládaný konec akce bude kolem šestnácté hodiny odpoledne, pak se již stmívá a na hřišti není umělé osvětlení,“ informoval Pospíšil.

Vyškov je už široko daleko proslavený různými tuning party a rally. Organizátoři proto doufají, že zaujmou i modely. „Návštěvníci uvidí, jak vypadá rally v menším měřítku. Tady ve Vyškově má velká Rally tradici, tak třeba se chytne i ta malá,“ doufal organizátor.