„V místě už je vyjetá rozbahněná dráha. Ti nejotrlejší řidiči jím projíždějí dokonce i za bílého dne, dřív se tak dělo jen v noci. Na červnovém setkání s představiteli vyškovské radnice jsme řešili otázku umístění jehlanu od Kačence do lesoparku na sídlišti Víta Nejedlého. Bavili jsme se o tom, že jakmile bude u rybníka umístěná závora, jehlany, které by znemožnily průjezd, se můžou přesunout k nám," připomněl jeden z obyvatel sídliště Jiří Bílský.

Sloupky vyvraceli

Přes travnatou plochu lidé jezdí kvůli zábranám, které byly v místě postavené asi před třemi lety. Měly zamezit vjezdu aut do obydlené oblasti. „Nikdo nerespektoval, že vjezd omezuje dopravní značka. Umístění sloupků pak někteří nebyli schopní přenést přes srdce. Vyvraceli je. A v posledních měsících někteří jezdí přes lesopark," poukázal Vyškovan.

Podle vyškovského místostarosty Břetislava Usnula však s přesunutím jehlanů od Kačence obyvatelé sídliště počítat nemají. „Přestože jsme na hráz už umístili závoru a jehlany tam nejsou až tak potřebné, na Víta Nejedlého je nepřesuneme. Kdybychom je tam umístili, zcela jistě budou podobně jako u rybníka zanedlouho minimálně postříkané velmi vulgárními nápisy. Jak tomu bylo po jejich instalaci na hrázi," připomněl místostarosta.

Je navíc přesvědčený, že problém vůbec není nutné řešit na úrovni města. „Ti, kteří vjíždějí do lesoparku a rozjíždí travnaté plochy, jsou jednotliví obyvatelé daného sídliště. Musí si proto věc dát do pořádku sami mezi sebou," uzavřel Usnul.