Další novinkou jsou vyměněné rozvody vody. „Jsou udělané tak, že při puštění teče z kohoutku vždy stejně teplá voda, takže se neopaří. Veškeré zednické, vodoinstalační, topenářské a klempířské práce zajistili učni Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Sochorova Vyškov se svými mistry," informoval starosta.

Děti se do školky vrátily 1. června. „Ještě před tím nám jejich rodiče pomáhali při stěhování a úklidu. Za to bych jim rád poděkoval," ocenil Klemsa. Práce však úklidem neskončily. Po prázdninách se učni do Medlovic vrátili. Tentokrát kvůli fasádě zadní části budovy. „Kontrola hlavní střechy, do níž zatékalo, navíc ukázala, že je potřeba vyměnit plechové krytiny. V havarijním stavu byla i dřevěná konstrukce," dodal starosta.

Medlovičtí zastupitelé proto rozhodli o kompletní výměně. „Vyjma soukromé firmy se i na těchto pracích podíleli vyškovští učni. Pomáhali při bourání a zapravení starých komínů a zdění nové dřevěné konstrukce. Práce skončily minulý týden," popsal Klemsa s tím, že na opravu získali krajskou dotaci ve výši tří set tisíc korun. Další, stopětatřiceti­tisícová putovala na sociální zařízení.