"Akci pořádáme každoročně a vždy se těší velkému úspěchu. Tentokrát jsme se zaměřili na lesní zvířátka. Bohužel jsme všechna stanoviště museli kvůli počasí přesunout do prostor Hanáckého statku ale i přesto přišlo dnes hodně lidí. Děti si dnes zkouší své pohybové dovednosti, zručnost a vědomosti v lese se zvířátkama," říká Hana Vymazalová, která má v ZOO Parku na starosti vzdělávání. A to, že má letošní akce úspěch, potvrzují početné skupinky, které jsou u každého stanoviště.

U stolu naproti mohutným dveřím, kterými návštěvníci vchází dovnitř statku dostávají děti tužku a papír, aby zapsaly u každého stanoviště správnou odpověď. Zároveň zaměstnankyně Zoo parku radí návštěvníkům, kterým směrem mají jít. „Já si myslím, že samice od divokýho prasete je bachyně,“ odpovídá u jednoho ze stanovišť svojí mámě Lucce Janků sedmiletý Martin.

„A co si myslíš Vojtíšku ty?“ ptá se na stejnou otázku mladšího čtyřletého syna.

„Já si myslím, že je na obrázku prase,“ rozesměje odpovědí malý Vojta svoji mámu i další rodiče okolo.

O pár metrů dál za pomoci svých rodičů počítají další děti plyšová zvířata v lese, který je vyrobený z větví a zvířata jsou schovaná na zemi nebo ve větvích. Do hlasitého počítání se ozývají zvuky různých lesních zvířat, které děti poslouchají u zastavení o patro niž. Tady mají za úkol poznat, které zvíře slyšely.

Ticho je naopak u mikroskopu, kde se vzorně střídají malí účastníci v pozorování hmyzu. „Přijeli jsme z Kuřimi a jsme nadšení všichni. Já i děti. Je to tady moc hezky zpracované formou environmentální výchovy,“ popisuje svoje dojmy Kristýna Macháčková, která s dětmi právě vyplňuje odpověď u otázky, jestli žije vlk ve smečce.

"Jsme rádi, že jsme akci přesunuli letos na Hanácký statek, protože díky tomu lidi také zjistili, že tady máme i jiné expozice, o kterých dříve nevěděli," řekla Hana Vymazalová.

U stolu, kde mají děti nachystaná lepidla, nůžky, papír a slupky z kaštanů, si podle jednoduchého návodu vyrábí lodičky, které plavou v připravené nádobě s vodou.

Potom, co splní všechny úkoly a vyrobí si svoji kaštanovou loďku, si každý malý účastník vybere dřevěnou medaili, kterou si na krku odnáší domů.