„Chceme posunout hranice zastavitelného území. Teď je v obci již jen málo míst, kde je možné stavět. Pozemky navržené v územním plánu pro novou výstavbu ale nepatří obci, takže záleží také na jejich majitelích,“ uvedl starosta Šaratic Karel Kalouda.

Obytná zóna se má rozšířit ve dvou lokalitách. „Prostor pro třicet nových rodinných domů chceme vytvořit vedle Slunné ulice. Plánujeme také rozšířit Novou ulici,“ popsal Kalouda.

Pozemky pro školku

V novém územním plánu chce radnice udělat ještě další změny oproti současné situaci. „Vedle Slunné ulice jsme vyčlenili prostor, ve kterém může v budoucnu vzniknout školka,“ prohlásil Kalouda.

Zvětšit se má také plocha zeleně. „Podél Milešovického potoka navrhujeme vytvořit park, kam by lidé mohli chodit na procházky. Nejedná se o obecní pozemky, samotný majitel má zájem o takové využití plochy,“ uvedl Kalouda.

Obec plánuje vytvořit také nový rybník. „Ten by mohl vzniknout na jih od obce u Milešovického potoka. Nicméně v lokalitě se nacházejí pozemky dvou set různých majitelů. Těžko říct, zda se je podaří vykoupit,“ řekl Kalouda.

Návrh nového územního plánu si Šaratičtí mohou prohlédnout na chodbě obecního úřadu. Případné připomínky mohou obyvatelé do 6. května radnici doručit písemně nebo elektronicky.