Proto se Šaratičtí rozhodli, že ho udělají zbrusu nové. „Teď už jsou nová sociální zařízení dětem k dispozici. Stihli jsme je vytvořit během prázdnin, jak jsme měli původně v plánu, takže start nového školního roku nic neomezovalo," uvedl starosta Šaratic Karel Kalouda.

Dělníci udělali přes prázdniny v této části mateřské školy zásadní změny. „Původní umývárny a toalety už nesplňovaly současné standardy. Vybavení sloužilo spoustu let, rozhodli jsme se ho proto vyměnit celé. Místnosti, kterých se to týká, jsme vykachličkovali novými obklady a kromě jiného jsme tam nechali vybudovat také sprchový kout," popsal Kalouda.

Obec zatím investici platila sama. „Akce vyšla zhruba na tři sta tisíc korun. Žádnou dotaci jsme nečerpali, všechny peníze šly z obecního rozpočtu. Fungující školka je ale pro vesnici nutností, takže nebylo nad čím váhat," vysvětlil starosta.

Část peněz se ale do Šaratic zřejmě vrátí. „Žádali jsme o podporu Jihomoravský kraj. Ten naší žádosti vyhověl a peníze máme přislíbené. Je to asi šedesát tisíc korun. Smlouvu ale ještě podepsanou nemáme," dodal Kalouda.(kas)