„I naše obecní knihovna chce jít s dobou a o něco se tak snad i přiblížit dalším čtenářům a uživatelům,“ informovala čtenáře prostřednictvím obecního webu knihovnice Klára Kaloudová.

Facebook je jakýmsi virtuálním místem kde se setkávají přátelé a známí, skupiny se stejnými zálibami a zaměřením, píší si zprávy, vyměňují si názory. „Těm, kteří mají na Facebooku svůj profil, bychom chtěli zprostředkovat dění v knihovně, přispět ke zjednodušení komunikace a poskytnout prostor pro vyjádření názorů nejenom na naši knihovnu, ale rovněž na jiné knihovny, které navštěvují, knihy, které čtou, služby, které očekávají. Rovněž budou mít přehled o tom, kdy přijdou nové knihy nebo výměnný soubor a můžou si přečíst případná doporučení ostatních,“ dodala Kaloudová.

O tom, že tato komunikace bude fungovat, je přesvědčená. Už během prvních pěti hodin existence této stránky, se přihlásilo šestnáct fanoušků a k dnešnímu dni je jich již sedmapadesát.

Na Facebooku je například také vyškovská knihovna Karla Dvořáčka, ale také hasiči Orlovice, obec Luleč a mnohé další organizace i jednotlivci­.