Mladí hasiči dosahují také skvělých sportovních úspěchů. Ukázkou toho je například postup hned tří závodníků na Mistrovství České republiky v soutěžní disciplíně v běhu na šedesát metrů s překážkami.

Zdaleka největší škodu v Hodějicích způsobila bouře v noci ze soboty na neděli manželům Drápelovým.
Bouřka v Hodějicích: vítr jim odnesl střechu, těžké tvárnice létaly vzduchem

Vysokou kvalitu má i zásahová jednotka obce. Ta se svými čtyřiceti členy spadá do kategorie JPO III/2, takže je určena na zásahy spojené s ochranou obyvatelstva. „Ročně máme okolo pětatřiceti zásahů a daří se nám vyjíždět v průměru za čtyři minuty od vyhlášení poplachu, limit na vyjetí je přitom deset minut. Posledním velkým zásahem byla likvidace následků škod po bouřce v Hodějicích, kde jsme pracovali po celý den,“ sdělil dobrovolný hasič.

Program oslav 130 let SDH Drnovice. Pro zvětšení rozklikněte.Program oslav 130 let SDH Drnovice. Pro zvětšení rozklikněte.Zdroj: SDH DrnoviceSbor pořádá během roku pro obyvatele hned několik akcí. V lednu je to již tradiční hasičský bál, v květnu Svatofloriánské hody, kdy letos hasiči organizovali již desátý ročník a dvakrát za rok provádí sběr železného odpadu. Na podzim se pak mladí hasiči z širokého okolí účastní soutěže v uzlování.

Nyní zvou drnovičtí hasiči všechny zájemce na Vyškovsku devátého září na velké oslavy sto třiceti let od založení sboru. „Uvidí jak historickou tak i nejmodernější techniku a těšit se mohou na celou řadu dynamických ukázek. Pro děti připravíme stánek preventivně výchovné činnosti, skákací hrad a na závěr akce bude hasičská pěna. Občerstvení bude zajištěno a nudit se u nás určitě nebudete,“ lákal Rejzek.