Každým rokem se snaží nabízet svým klientům s mentálním i tělesným postižením nebo sociálně znevýhodněným lidem něco nového. V tom letošním by vedení sdružení rádo započalo práce na stavbě jezdecké haly, která by byla v provozu celoročně.

„Začít ještě letos je naše zbožné přání. Máme sedm koní a přes zimu musíme trénink hodně omezovat. Současný areál je nevyhovující, už druhou zimu je to špatné. Do areálu zatéká děravou střechou. Jde o venkovní pískovou arénu, která přes zimu navíc připomíná spíš kluziště,“ popsala nevyhovující prostory ředitelka Piafy Jana Podrápská.

O výstavbě kryté jezdecké haly už měsíce jedná s firmou, která by ji podle Podrápské postavila za rozumnou cenu. „Zatím je všechno v jednání, záleží na nejrůznějších povoleních. Dosud jsme řešili cenu, rozměry objektu, použitý materiál,“ prozradila ředitelka.

Současnou halu chce sdružení dál využívat jako sklad krmiva. „Rádi bychom ji měli jako sklad sena a slámy. V prostorách by vystačilo na celoroční provoz. Tím pádem by nám to ušetřilo každotýdenní náklady na dovoz krmiva,“ uvedla Podrápská.

Sdružení využívá koně pro metodu hiporehabilitaci. Jde o léčbu založenou na kontaktu člověka s koňmi. V areálu v Cukrovarské ulici platí sdružení dosud nájemné.