DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Tyto snahy má například organizace Manner, která například v loňském roce získala dotace z programu Strom života Nadace Partnerství na výsadbu ovocných stromů na dvaceti hektarech biocentra v katastru Kučerova.

A nyní se k tomuto občanskému sdružení přidávají další dvě z Vyškovska, jež byla úspěšná v žádostech o granty opět z Nadace Partnerství. Jde o dvě myslivecká sdružení, a to rychtářovské a Nimrod Hrušky.

První zmíněné organizaci poputuje devět a půl tisíce korun na výsadbu původních ovocnanů v okolí obce Lhota. Druhému nadace věnuje na výsadbu hrušní podél polní cesty sedmnáct tisíc korun.

„Podporujeme především sázení, která přispívají k rozmanitosti krajiny. Granty se neomezují pouze na samotnou výsadbu. Jejich nedílnou součástí je účast širšího okruhu lidí, kterým není lhostejné jejich okolí,“ uvedla Hana Zuchnická z Nadace Partnerství.

Celkově Nadace Partnerství letos rozdělí mezi různé obce a občanská sdružení šest set dvacet tisíc korun, které jí přinesl výtěžek z veřejné sbírky Strom roku 2008.