Během páteční a sobotní noci stihli navštívit celkem deset barů, restaurací a diskoték v okrese.

„Z pátku na sobotu kontrolovali mladistvé ve třech restauracích a diskotéce No Limits v Bučovicích. Z třiasedmdesáti nezletilých bylo devět pod vlivem alkoholu. U dvou z nich hranice přesáhla jedno promile,“ informoval mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Kuriózní situaci zažili v tamním Cafe Baru na náměstí Svobody. Zřejmě ze strachu se totiž několik mladíků před policisty zamklo na záchodě. „Bylo jich asi pět. Ale nakonec vyšli ven. Ani nevím, jestli nějaký alkohol požili. Podle toho, jak byli nervózní, tak asi ano,“ uvedl velitel bučovických strážníků Jiří Wasserburger.

V noci ze soboty na neděli se pak policisté zaměřili na podniky ve Vyškově, Pustiměři a Ivanovicích na Hané. „Kolegové zkontrolovali přes stovku osob. Třiadvacet z nich požilo alkohol, z toho čtyři mladiství nadýchali od jednoho do jednoho a půl promile,“ doplnil Gryc.

Přibližně dalších třicet nezletilců si ještě odchytli v okresním městě vyškovští strážníci. Zaměřili se na Rock Pub B-29 a diskotéku v hotelu Dukla. „Šest mladistvých bylo pod vlivem alkoholu. Ani jeden však nebyl mladší patnácti let,“ řekl velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.
A jaké byly nejčastější reakce mladých provinilců? „Někteří se ptali, jestli jsme nikdy nebyli mladí a taky se nenapili. Pak tvrdili, že si dali alkohol od neznámého člověka, nalili jim rodiče nebo se napili v jiném podniku,“ uvedl Sedláček.

Během celé akce policisté udělili šest blokových pokut, ostatní přestupky dál vyšetřují. Smůlu ovšem nemají jen podnapilí mladiství, ale také tři provozovatelé restaurací. „Ty oznámíme pro správní delikty,“ dodal mluvčí vyškovské policie.