Nová přístavba, která je na nový školní rok už připravená, však zabrala kus původní zahrady. „Její plocha se tak zmenšila. Rozhodli jsme se proto zahradu rozšířit, aby její plocha zůstala stejná jako před stavebními úpravami," vysvětlila vedoucí rousínovského odboru výstavby a životního prostředí Kateřina Trtílková.

Zahrada ale bude trochu jiná než ta původní. „Využití nové části bude intenzivnější, než tomu bylo u její původní podoby. V jejím případě jsme měli až příliš mnoho volných ploch. To se však změní. Teď na zahradě vznikne sedm nových stanovišť s herními prvky. Plocha tak bude stejná jako dřív. Vzhledem ke dvěma novým třídám však přibylo v budově přes padesát dětí. Je tak potřeba, aby si všechny měly, kde hrát," přiblížila vedoucí.

Stavební práce vedení města zajistí ještě letos. „Výběr zhotovitele zakázky už máme za sebou. Rozhodujícím hodnotícím kritériem byla cena. Pokud bude příznivé počasí, měl by být celý projekt hotový ještě do konce roku," řekla Trtílková.

Odhadovaná cena byla okolo dvou milionů korun. Vedení města potěšilo, že se však částka po výběrovém řízení snížila. „Je pravidlem, že cena bývá nižší, než jakou stanovil předběžný odhad," podotkla vedoucí. Dodavatel prací také musí mimo jiné na svoje dílo poskytnout pětiletou záruku.

Problémy s počtem dětí se v Rousínově výrazněji projevily před začátkem minulého školního roku. Mateřinka totiž nemohla přijmout pětadvacet dětí.