Ve městě se díky organizaci uskutečnilo přes padesát akcí. „Věřím, že se nám podařilo oslovit každého. Od rodin s dětmi přes teenagery až po starší lidi," podotkla ředitelka zámku Eva Oubělická. Kromě těch tradičních, jako jsou Napoleonské hry nebo vzpomínkové akce na bitvu tří císařů, organizace pořádala také Dny Slavkova, které se letos pojily s oslavami výročí šesti set let od udělení městského znaku.

Samotnou památku navštívilo podle Slámové pětačtyřicet tisíc lidí. „Naší snahou samozřejmě bude toto číslo zvýšit," dodala Oubělická. Na zámku se tak i v příštím roce uskuteční několik zajímavých výstav, jako například expozice o první světové válce a českých legionářích nebo výstava fotografií Jadrana Šetlíka. A znovu se uskuteční i většina akcí, které přilákaly tisíce lidí. „V parku se odehraje druhý ročník TopFestu a vrátí se do něj dokonce britská rocková legenda Jethro Tull," zopakovala ředitelka.

A zatímco letos si Slavkov připomínal 600. výročí nejstaršího městského znaku v českých zemích, v příštím roce bude lákat zejména na barokní historii.