DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Pět milionů korun. Zhruba tolik stálo podle slov bučovického místostarosty Františka Šujana pořízení semaforů spolu se systémem takzvaných inteligentních křižovatek na dvou úsecích silnice I/50 ve městě. Přestože snad každý obyvatel Bučovic, včetně tamních zastupitelů, „světla“ vítá, ne všem členům zastupitelstva se zamlouvá způsob, jakým ho radnice zaplatila.

„Je krize a vydat z rozpočtu pět milionů korun, i když na potřebnou věc, je opravdu hodně. Dotaci jsme zatím nedostali, ale stožáry už na křižovatkách stojí. Jistotu, že peníze dostaneme zpátky, ovšem nemáme,“ poukázal bučovický zastupitel Michal Crhák.

Podle starostky Bučovic Šárky Šilerové město dostalo příslib příspěvku na pořízení systému od krajského úřadu. „Nevidím důvod, proč bychom kraji neměli věřit. Jsem přesvědčená o tom, že peníze dostaneme,“ nechala se slyšet Šilerová.

Zřejmě proto zatím radnice ani nechce spekulovat o tom, co by se stalo, kdyby dotaci nezískala. Konkrétní odpověď na dotaz redaktorky Vyškovského deníku Rovnosti, zda by byly ohrožené některé projekty, které radnice na letošní rok plánuje, nepřišla. „Tato úvaha je více než předčasná,“ uvedl tajemník bučovické radnice Jiří Frolec.

Odbor dopravy Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně však podle slov mluvčího Jiřího Klementa o dotaci na systém světelných křižovatek nic neví. „Pokusím se ještě pátrat u politiků. Je možné, že město dostalo příslib od některého z nich,“ naznačil Klement.

ČTĚTE TAKÉ: Bučovice budou mít inteligentní křižovatky

VÍC VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU