Zatímco věk maminek není nijak stanovený, věk dcer je pro přihlášení na seminář rozhodující. „Dívky by měly navštěvovat čtvrtou až devátou třídu základní školy. Zvláště v období puberty si totiž děti s rodiči často nerozumí,“ podotkla Daňková.

Seminář připravený Domem dětí a mládeže je celodenní a skládá se z přednášek i společných aktivit. „Dopoledne plánujeme společnou přednášku, kterou povede zkušená lektorka psychologie z Velkého Meziříčí, která se těmito vztahy dlouhodobě zabývá. V následující části bude přednáška jen pro matky a dívky budou mít samostatnou práci. Pak se vymění,“ poznamenala Daňková.

Po obědě čeká na matky a dcery například jóga pro dvojice nebo aerobik. Seminář skončí kolem páté hodiny odpoledne, aby mohly účastnice z okolních obcí pohodlně stihnout autobus domů.

Zájemkyně o seminář mají několik posledních dní na přihlášení. „Původně jsme stanovili termín uzávěrek na pátek 24. února, ale je možné, že je ho trochu posuneme. Nejde to však příliš kvůli zajištění obědů a lektorů, které jsou v ceně semináře,“ upozornila. Seminář je naplánovaný na sobotu 10. března.