Služba bude určená obyvatelům města a jeho místních částí starším sedmdesáti let a osobám se zdravotním postižením.

Fungovat bude na území města. „Zaregistrovaní uživatelé obdrží v informačním a kulturním středisku poukázky na jízdu, které použijí u smluveného dopravce a zbytek ceny uhradí hotově. Počet jednotlivých poukázek bude závislý na celkovém počtu registrovaných osob,“ informoval bučovický místostarosta Jan Růžička.

Cílem služby je lidem usnadnit život zlepšením jejich dopravních možností. „Ne všichni občané jsou schopní zajít si k lékaři nebo si nakoupit bez pomoci někoho dalšího, zvláště když bydlí dále od centra,“ vysvětlil starosta Bučovic Jiří Horák. Služby by se lidé měli dočkat ještě do konce roku.

V Bučovicích v současnosti funguje soukromá služba, která zákazníky přepravuje i mimo město, například do Brna nebo Prostějova.

Plánované senior taxi místní vítají. „Jestli to funguje ve Vyškově, tak si myslím, že se to uchytí i tady. Myslím si, že většinu důchodců vozí rodina, ale přece jen, ne každý rodinu má,“ vyjádřil se například Martin Kumar z Bučovic.

Senior taxi ve Vyškově funguje od loňského září. Službu tam velmi hojně využívají. Za dvacet korun odveze taxi důchodce a lidi se zhoršenou pohyblivostí kromě lékaře či pošty také na pedikůru nebo do akvaparku. O prázdninách navíc mohou lidé službu využít i k dopravě k obchodním centrům.