Za necelý týden, ve středu v šest hodin večer, se sejdou u vánočního stromu před Domovem Hvězda. „Dorazí i klienti domova, vedení úřadu a samozřejmě další obyvatelé Hvězdlic, které jsme už o akci informovali. Věřím, že se nás sejde hodně, zapojili jsme se i loni a lidé byli nadšení," dodala Jirková s tím, že spolek Slovan kromě hodů a koled připravuje i další akce, zejména pro děti. Například drakiádu nebo výtvarnou dílničku o vánočních svátcích.

Česko zpívá koledy - 9. prosince 2015 od 18 hodin.Pátý ročník zavítá na náměstí, návsi a do domů desítek obcí na jižní Moravě plus dalších více než tří stovek v České republice. Pokud si chcete společně s námi 9. prosince v šest večer zazpívat pět koled, můžete se přihlásit na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz, kde také najdete další info o akci.

Na rozdíl od Hvězdlic se Letonice ke zpívání koled připojily poprvé. Organizaci si vzala za své kulturní komise a dámský klub. „Nejde o žádnou oficiální organizaci, ale říkají si tak naše ženy, které se jednou měsíčně scházejí na besedách. Je jich zhruba šedesát. Kromě toho se zapojí i místní základní škola. Nácviky ale neděláme, vybrané koledy by měl každý Čech znát. Sejdeme se až ve středu na návsi u rozsvíceného vánočního stromu," popsal za Letonické starosta vesnice Jiří Skokan s tím, že v místě bude k dostání i svařené víno a čaj. „Rádi bychom, když už se setkáme, s obyvateli ještě pobesedovali. Věříme, že se nás sejde dost, rozdali jsme letáčky a informace jsou i na našem webu. A zatím je ze strany lidí kladný ohlas," usmíval se Skokan.