Provozovatelé koupališť na Vyškovsku využívají poslední chvíle k přípravě areálů na sezonu a často plánují rozšíření služeb, aby nalákali více návštěvníků.

Hodějické koupaliště tak například zahájí letošní sezonu s novými sprchami. „Chystáme nová sociální zařízení, hotová mají být do konce května, aby bylo všechno připravené na zahájení sezony,“ uvedl provozovatel hodějického koupaliště Petr Boháček.

Noční koupání

Jednou z hlavních atrakcí, která má i letos nalákat milovníky vody do Hodějic, je noční plavání. „Noční koupání pořádáme dvakrát týdně. je to naše výhoda, na okolních koupalištích to nebývá,“ doplnil Boháček. V běžné nabídce koupaliště je také stolní tenis a fotbal.

Nový provozovatel koupaliště v Nesovicích také chystá na letošek novinky pro děti i dospělé. „Předěláváme vnitřní prostory a provádíme další menší úpravy. Plánujeme pro děti trampolínu, dospělí jistě ocení grilované dobroty. Budeme pořádat různé akce jako například dětské dny nebo country zábavy,“ popsal záměry nového provozovatele provozní koupaliště David Bezděk.

V Dražovicích zase plánují zřídit lehké občerstvení pro návštěvníky. „Chtěli bychom na koupališti nově zřídit občerstvení, ale ještě nevíme, jestli se nám to podaří. Náklady se pohybují kolem milionu korun, což je dost velká suma. Snažíme se je srazit níž, uvidíme, jestli to půjde,“ řekl manžel provozovatelky dražovického koupaliště František Kachlík.

Moravské Málkovice v poslední době výrazně zlepšily kvalitu vody. „Loni jsme začali používat jiné chemikálie, nastavili jsme jiné dávkování a díky tomu nás dokonce hygiena pochválila, že je voda podstatně čistší, než byla dřív. Lidé minulé léto hodně chodili a byli spokojení,“ pochvaloval si starosta Moravských Málkovic Jan Bouda. Ani v Málkovicích ale nezapomínají na další atrakce. „Máme tu tenisový kurt, volejbalové hřiště a různé herní prvky pro děti,“ uzavřel Bouda.

Slavkovské koupaliště nabízí lidem z rušných měst malebnou přírodu a klidné prostředí. „Nabízíme hlavně čistotu, pořádek, zeleň a klid. Právě kvůli těmto věcem se k nám hojně sjíždí Brňané, protože městská koupaliště jim takovou pohodu nenabídnou,“ označil hlavní přednost koupaliště ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský.

Kromě přírody nabízí ovšem i slavkovské koupaliště plážové kurty a různé občerstvení. Až letošní sezona skončí, dočká se areál i plánované rekonstrukce přístřešku s občerstvením.

Vyškovský aquapark a bučovické koupaliště pro letošek sází na stávající atrakce. „Neplánujeme nic nového, není dost peněz. K mání budou tradiční možnosti vyžití jako plážový volejbal a prolézačky pro děti,“ uvedl vedoucí správy sportovních a kulturních zařízení v Bučovicích Josef Brychta. Podobně se vyjádřil i vedoucí vyškovského aquaparku. „Nabídka akcí zůstává stejná, na nic nového nejsou peníze,“ podotkl vedoucí Jaroslav Hastík.

Zdražovat nebudou

Cenovou politiku letos koupaliště zachovávají stejnou. Například v Bučovicích a Slavkově tak dospělí zaplatí šedesát korun za celodenní vstupné, mládež vyjde denní vstupenka na čtyřicet korun v případě Bučovic a Slavkov vybírá od mládeže ještě o pět korun méně. Obecní koupaliště jdou s cenou ještě níž. V Nesovicích a Hodějicích stojí denní koupání dospělé pětatřicet korun, mládež zaplatí o deset korun méně.

Pokud to počasí dovolí, začne koupací sezona už v květnu. Otevřít poslední květnový víkend plánují na koupalištích v Nesovicích, Dražovicích a Slavkově u Brna, v tuto dobu by měl otevřít také venkovní areál vyškovského aquaparku. Ostatní koupaliště se přidají v červnu.