I když se to může zdát brzy, přezouvání pneumatik už je v plném proudu. Některé vyškovské pneuservisy tak hlásí vytíženost a plné ruce práce.

Zdroj: Youtube

„Zakázek teď máme opravdu hodně. Sezóna začala už naplno, lidé nechtějí nic podcenit. Čekací lhůta se pohybuje zhruba kolem dvou týdnů. Lidé to neradi podcení, protože když napadne centimetr sněhu, tak panikaří a my nestíháme brát telefony,“ prozradil majitel Pneuservis KUFI Pavel Kufčák.

Kompletní přezutí u běžného osobního automobilu se v tomto pneuservisu pohybuje kolem tisíce korun. „Specializujeme se především na nákladní auta, ale uděláme i osobní. Snažíme se vyhovět i bez objednání, když někdo přijede jen tak. To teď ale není možné,“ dodal Kufčák. Jiné pneuservisy snáší podobné vytížení.

„Čekací lhůta je kolem tří týdnů. Sezóna se rozjela už koncem září. Občas si někdo postěžuje na dobu čekání, ale ve většině máme stálé zákazníky, kteří jsou spokojení. Průměrná cena za přezutí osobního automobilu, tedy s disky kol velikosti zhruba patnáct palců, se pohybuje kolem osmi set korun. Vetší kola, od devatenácti palců a výš, stojí kolem dvanácti set,“ uvedl například majitel Pneuservisu Fúzik Tomáš Fúzik.

Pět nových parkovacích míst na Masarykově náměstí ve Vyškově.
Nové parkování na náměstí ve Vyškově. Pro některé málo, pro jiné je drahé

Místní bývají často stálými zákazníky určitých pneuservisů a obecně zaznívají spíše pozitivní reakce. „Do servisu jezdím do Dědic, navštěvujeme ho celá rodina a jsme spokojeni. Ceny jsou úměrné, domluva příjemná a termín dostáváme zhruba do týdne,“ uvedla například Jana Klenková.

Ovšem ne všechny pneuservisy ve Vyškově mají delší čekací lhůty. Některé mají pořadník volnější a přijmou zákazníka na počkání. „Jsme tu novější pneuservis a máme vlastně pořád volné kapacity. Komunikace se zákazníky je bezproblémová, pokud to přijedou jen tak zkusit, tak je velká šance, že auto přezujeme rovnou na místě. Do budoucna se ale chceme zaměřit hlavně na objednávání,“ uvedl jednatel pneuservisu Warthog Richard Novozámský.

Pracoviště chirurgie Nemocnice Vyškov je školícím centrem miniinvazivní techniky MILOS.
Kýlu operují vyškovští chirurgové s moderními implantáty. Snižují zátěž pacienta

Cenově jsou pneuservisy srovnatelné. „Účtujeme si zhruba sedm set až osm set korun za přezutí u běžného osobního auta jako je Fabie nebo Octavie. Dodávka se pohybuje kolem devíti set korun a přezutí kol větších, než je devatenáct palců, vyjde na třináct set korun. Příplatky se pak týkají třeba velmi poškozených gum,“ shrnul Novozámský.