„Jako nejvhodnější místo pro výstavbu se ukázala plocha sportovního hřiště mezi Rostěnickým potokem a bytovým domem s čísly 20 až 24. Z hřiště zabereme přibližně polovinu. Záměr už jsme projednali i se sdružením vlastníků jednotek bytového domu," informovala mluvčí Vyškova Petra Bezdomniková.

Parkoviště nabídne hned třicet nových míst. Sloužit má zejména obyvatelům sídliště. „Součástí stavby bude odvodnění plochy, vybudování veřejného osvětlení a vysazení zeleně," popsala Bezdomniková.

Akce si vyžádá asi dva miliony korun. „Letos zpracujeme projektovou dokumentaci. Samotného parkoviště by se pak lidé mohli dočkat už příští rok," nastínila vyškovská mluvčí.

Zrovna tento týden v pondělí diskutovali o parkovišti nájemníci jednoho z bytových domů, u kterého má parkoviště vzniknout. „Víme, že se o stavbě mluvilo. Bydlíme přímo naproti hřiště a lidé se bavili o tom, že by na něm parkoviště uvítali. Jen nevěděli, v jaké je to fázi," zmínila jedna z obyvatelek domu s číslem 23 Marie Šilerová.

Ani letos však obyvatelé Palánku nepřijdou zkrátka. Čeká je totiž druhá etapa regenerace, která se týká úprav vnitrobloku právě vedle hřiště. „V rozpočtu města je na ni vyčleněných tři a půl milionu korun. Zahrnovat bude například nové chodníky, dětské hřiště a dva kontejnerové přístřešky. S úpravami chceme začít ve druhé polovině roku, po plánované rekonstrukci tamního plynovodu," dodala Bezdomniková.